Je sice teprve začátek listopadu, ale už i na našich horách se pomalu objevuje nějaký ten bílý sněhový poprašek. Ani se nenadějeme a zima bude tu. A společně se zimou také čas zimních radovánek na horách.

Pokud se za zimními radovánkami chystáte vydat za hranice České republiky (a je jedno zda do Tater, do Alp, na Kavkaz nebo do Aspenu), zbystřete a přečtěte si 7 pádných důvodů, proč se před takovou dovolenou dobře pojistit:

7 pádných důvodů, proč se pojistit na hory

1. Zima je statisticky nebezpečnější než léto

Nízké teploty, sníh, náledí na chodnících a silnicích, brzká tma - to je jen několik málo důvodů, proč se člověk může daleko snáze zranit na zimní dovolené než na té letní. A to nemusíte ani stoupat na lyže.

2. Ošetření není za hubičku

Lékařská péče je v zahraničí na rozdíl oproti té naší zpoplatněná, a ne zrovna málo. To platí dvojnásob o lyžařských střediscích, kde se vyskytují zejména soukromá zdravotnická zařízení.

3. Kam nemůže sanitka, tam nastrčí vrtulník

A že je těch míst, kam se se sanitkou nedá na horách dostat, dost. Takový odvoz zraněného vrtulníkem přijde oproti odvozu sanitkou na pěkný balík. A hádejte, po kom zahraniční zdravotní pojišťovny ten balík budou chtít?

4. Hon na odškodnění od cizinců

Jistě jste už četli o mnoha případech, kdy místní obyvatelé vymáhali na zahraničních turistech horentní odškodné například i za banální srážku na svahu. Řešením je kvalitní pojištění odpovědnosti.

5. Přítel na telefonu se hodí

Takový přítel na telefonu, který dokáže plynně hovořit řečí dané země, ve které se zrovna rekreujete, a který se orientuje v místních zákonech a zdravotnictví, se může zatraceně hodit, když se dostanete do nějaké šlamastiky. Takovým přítelem na zimní dovolené je asistenční služba. Tedy pokud máte kvalitní pojištění.

6. Věnujete se riskantnějším aktivitám

Zpravidla jsou se zimní dovolenou spojeny také nebezpečnější aktivity než s dovolenou letní. To máte sjezdové lyžování nebo snowboarding (nemluvě o nějakém tom freeridu mimo sjezdovku), chůze v lyžařských botách, sáňkování a bobování s dětmi a ještě hůře bez nich, bruslení, běžkování, návštěvy Aprés Ski....

7. Bez zavazadel, bez dokladů, bez peněz

Když přijdete vinou zloděje o tyto věci doma, je to velmi nepříjemná situace, a co teprve, když se to stane na dovolené. Dokážete si jistě představit, o kolik více vrásek na čele vám může přidělat taková krádež na vaší zimní dovolené. Myslete tedy při pojištění i na svoje zavazadla.

Nechci na vás dělat bububu, ani vás strašit, co vše se může stát na vaší zimní dovolené. Jen se držím hesla: „Kdo je připraven, nebude zaskočen.“ (neplést s pionýrským Vždy připraven! :)

Málem bych zapomněla. Taková ochrana na vaší řekněme týdenní dovolenou na horách stojí pár korun. Zkuste si to schválně sami spočítat v naší kalkulačce cestovního pojištění. A když budete chtít, můžete ho rovnou také pohodlně on-line uzavřít

Zaujal nebo pomohl vám náš článek, podělte se o něj s přáteli.