Nějaké to vychlazené pivko, sklenka dobrého vína nebo exotický alkoholický koktejl k letní dovolené prostě patří. Dobrá zpráva na začátek prázdnin: Nově s tím může počítat i vaše cestovní pojištění.

Nejběžnější výlukou u cestovního pojištění bývá právě alkohol. Pokud se vám tedy na dovolené něco stane a máte přitom nějaký alkohol v krvi, vaše pojišťovna s největší pravděpodobností neproplatí nic. Od letošního léta může být všechno jinak.

Jako první na českém trhu přichází s cestovním připojištěním tolerujícím rozumnou míru alkoholu pojišťovna AXA Assistance. Připojištění k cestovnímu pojištění nese název „Drink povolen“ a „ochrání“ vás až do 0,8 promile alkoholu v krvi. V případě úrazu do této hodnoty bude pojišťovna krýt léčebné výlohy a nemusíte se bát uplatnění výluky.

Drink povolen

Kromě tohoto „alkoholického“ připojištění přináší AXA Assistance také novinku Pojištění zapůjčeného vozidla a Autoasistence na cestách. První z nich vás ochrání před spoluúčastí až do výše 30 000 Kč v případě nehody nebo jiného poškození zapůjčeného vozidla. Autoasistence v rámci cestovního pojištění je vhodná pro ty, kteří vyrážejí jako statisíce dalších na svou dovolenou autem a chtějí mít jistotu pomoci v případě nenadálých potíží s jejich vozem.

Cestovní pojištění včetně všech nových druhů připojištění najdete také v naší produktové nabídce. Ozvěte se tedy svému finančnímu poradci ze Salve Finance ještě než vyrazíte na dovolenou.

Zaujal nebo pomohl vám náš článek, podělte se o něj s přáteli.