V polovině července jsme ze správných odpovědí na náš soutěžní kvíz Finanční základka vylosovali výherkyni, kterou se stala slečna Markéta Kašpárková z Úsilného u Českých Budějovic.

Ještě před koncem prázdnin proběhlo osobní předání výhry v podobě dárkového šeku a poukazu na večeři v hodnotě 2 000 Kč. Za společnost Salve Finance výhru předala regionální obchodní ředitelka Milada Hluchá. Setkání proběhlo v příjemné atmosféře a výherkyně se rozpovídala na několik položených otázek.

MH: Jak jste se dozvěděla o naší soutěži?

MK: Já totiž soutěžím hodně a kupodivu mám docela štěstí. Soutěžím v rádiu i na internetu. Vždycky si najdu něco zajímavého a zkusím, jestli to vyjde. A tady to vyšlo, mám radost.

MH: Tohle byla soutěž s tématem finanční gramotnosti. Vy sama jste studovala tenhle obor?

MK: Vůbec ne! Všechno jsem nevěděla, ale vyhledala jsem si správné odpovědi. Jsem ale ráda, že jsem se to tím pádem i trošku naučila. Vystudovala jsem v roce 2010 obchodní školu a letos v červnu jsem úspěšně podruhé maturovala na zdravotní škole se zaměřením na sociální činnost.

MH: A zajímáte se tedy o finance dál?

MK: Kdepak, tohle zatím řeší moji rodiče a nějaké pojištění mi určitě platí, ale víc o tom nemám přehled.

MH: Součástí Vaší výhry je i vypracování osobního finančního auditu.

MK: Já určitě předám tatínkovi tyhle desky a budu ho informovat o této možnosti. On se o finance zajímá víc a orientuje se líp než já. Děkuji.

MH: A jaké máte plány do budoucna? Budete studovat dál nebo se chystáte do práce?

MK: Naskytla se mi možnost dělat asistentku slečně s autismem, taková práce by mne bavila. Při studiu jsem byla několikrát na praxi ve školce a s malými dětmi to byla velká zábava. Raději bych pracovala s dětmi. Dobrovolničím v rámci diecézní charity a docházím za seniory do domova důchodců. To sice není nijak honorováno, ale je důležité i pomáhat lidem, kteří nikoho nemají.

MH: Jaké máte zájmy, koníčky?

MK: Kromě těch soutěží taky ráda cvičím. Pravidelně chodím na společné cvičení do Českých Budějovic, to mě baví. Nebo chodím na koncerty, do kina nebo do divadla. Ráda trávím čas s rodinou, a proto je vezmu všechny s sebou, abychom si výhru užili společně.

Ještě jednou výherkyni gratulujeme a přejeme jí hodně štěstí nejen v dalších soutěžích, ale také v osobním a pracovním životě.

Zaujal nebo pomohl vám náš článek, podělte se o něj s přáteli.