Proč připadá svátek investičních fondů právě na 19. dubna?

V tento den se v roce 1743 narodil Abraham van Ketwich, který je považován za zakladatele investičních fondů. V roce 1774 založil první investiční fond „Eendragt maakt Magt“ (V jednotě je síla).

Asociace pro kapitálový trh v Německu, v Rakousku a v dalších zemích regionu střední Evropy včetně Česka a Slovenska tak začaly od roku 2014 tento den slavit jako Světový den investičních fondů. Jeho cílem je šíření osvěty o výhodách pravidelného a dlouhodobého investování i pro drobné investory.

Jak jste na tom s pravidelným investováním nebo spořením na penzi vy?

V podílových fondech má úspory jen asi 14 % Evropanů, v České republice je to ještě menší podíl občanů. Příčinou tohoto relativně nízkého podílu investorů do podílových fondů je kombinace neznalosti, obav a zažitých mýtů kolem investování.

Ale situace se lepší. V České republice bylo k 31. 12. 2015 naspořeno ve fondech celkem 385 miliard korun. Od začátku roku 2015 dokonce zaznamenal majetek ve fondech nárůst o 65 miliardy korun, tedy o více než 20 %. Investice do fondů se aktuálně drží na historicky nejvyšší úrovni.

Buďte u toho

Pomůžeme vám zorientovat se ve světe investičních fondů a dalších investičních příležitostí. Aktuálně nabízíme například investice do korporátních dluhopisů s ročním výnosem až 8%. Nenechte svoje úspory ležet na běžném účtu nebo ve slamníku a pošlete je vydělávat. Poradíme vám, jak na to. 

Vyberte si poradce ve svém regionu nebo se obraťte přímo na mě:

Pavel Doubek | doubek@salvefinance.cz | 721 727 444

Zaujal nebo pomohl vám náš článek, podělte se o něj s přáteli.