11. únor je od roku 1993 vyhlášen jako Světový den nemocných. Jako připomínku toho, že jsou na světe lidé, kteří jsou nemocní a trpí a o které je potřeba se starat, tento den zavedl tehdejší papež Jan Pavel II.

Zjevení Panny Marie v LurdechZázračná uzdravení v Lurdech

Kromě toho je tento den již více než sto let spojován s oslavou jednoho místa, které naopak údajně pomáhá nemocné léčit. Jedná se o církevní památný den Zjevení Panny Marie v Lurdech, které zde právě před 159 lety zázračně vyléčilo chudou a nemocnou 14-ti letou dívku a poté údajně i mnoho dalších lidí. Francouzské město Lurdy se tak stalo symbolem uzdravení a jedním z nejvýznamnějších římskokatolických poutních míst.

Zpátky na zem

Do života nás či našich blízkých může nějaká nemoc vstoupit kdykoliv. V lepším případě nemoc lehká, která nám zkomplikuje život na pár dní až týdnů, nebo v horším případě bohužel nemoc těžká, která může náš život změnit k nepoznání na dlouhou dobu či natrvalo. Ač neradi měli bychom na to všichni myslet, když jsme zdraví.

Spoléhat na zázrak z Lurd nedoporučujeme, a proto by každý měl myslet na to, jak se stravuje, jak se hýbe a jak se o své zdraví stará. My ale nejsme poradci výživoví ale finanční, a proto máme radu z naší branže. Tato rada nemoci sice nepředchází, ale snižuje negativní důsledky nemoci na kvalitu života.

Na horší časy

Principem pojištění je nás ochraňovat před „horšími časy“ a pro případ lehkých i vážných nemocí je to pojištění životní. Nenechte se mýlit, toto pojištění již dávno nepojišťuje jen pro případ smrti, jak naznačuje jeho název, ale umí i jiné věci.

Pro případ lehkých a méně vážných nemocí, které nám ale nedovolí dále pracovat či podnikat, dobře poslouží tzv. denní odškodné při nemoci, pracovní neschopnosti či hospitalizaci v nemocnici.

Plnění ve sjednané výši (nejčastěji 300 až 1 000 Kč za den) z tohoto pojištění od pojišťovny získáme, pokud budeme nemocní alespoň po dobu sjednanou ve smlouvě. Nárok na něj tak může být již od prvního, 15. nebo třeba 29. dne nemoci, záleží na nastavení pojistné smlouvy a výši placeného pojistného. Více jsme se o tomto připojištění rozepsali v článku Jak vyzrát na krátkodobý výpadek příjmů.

Když onemocníme opravdu vážně, podnikání i práce jdou stranou a tím pádem výrazně utrpí také příjmy. S léčbou naopak mohou být spojeny nemalé výdaje, a to přesto, že máme v České republice poměrně solidní systém veřejného zdravotního pojištění. Pro tyto případy zase pomůže v rámci životního pojištění tzv. připojištění vážných onemocnění. To v principu funguje tak, že pokud nám je diagnostikováno některé z vážných onemocnění, získáme od pojišťovny sjednané jednorázové pojistné plnění, které většinou bývá řádově statisícové až několikamilionové.

 

Jistě je nepříjemné bavit se o tom, že můžeme někdy v budoucnu onemocnět. Není ale rozumné před tímto rizikem zavírat oči a dělat, že neexistuje.

Lepší je být pro případ nemoci pojištěn a nikdy tuto pojistku nevyužít, než nebýt pojištěn a v případě nemoci trpět navíc finančně.

Přejeme vám všem pevné zdraví a těm, kteří se potýkají s nějakou nemocí brzké uzdravení. Kromě pomoci poradenské pomáháme pravidelně a dlouhodobě také v rámci naší charitativní činnosti

Zaujal nebo pomohl vám náš článek, podělte se o něj s přáteli.