Společně se spolupracovníky ze všech koutů České republiky jsme ve čtvrtek 20. října vyrazili do Prahy na odborné sympozium společnosti ThomasLloyd.

Tématem bylo Společensky odpovědné a udržitelné investování. Tedy investování, které není zaměřeno pouze čistě na výnos pro investory, ale klade si za cíl také společenskou nebo ekologickou pomoc. Příkladem takovýchto společensky odpovědných investic jsou investice do obnovitelných zdrojů energie. Společnost ThomasLloyd se v tomto konkrétně zaměřuje na infrastruktury rostoucích zemí jihovýchodní Asie.

Investoři mohou do těchto projektů investovat nepřímou formou. Jedná se o nákup dluhopisů s ročním výnosem 5,8 až 8 %. Peníze získané emisí těchto dluhopisů slouží k financování výstavby obnovitelným zdrojů energie. Aktuální emise dluhopisů s uvedeným výnosem slouží pro financování výstavby solárních elektráren a obrovské elektrárny na biomasu na Filipínách (více o těchto projektech najdete v tomto článku).

V rámci sympozia jsme se také od samotného Michaela Siega, zakladatele a ředitele společnosti ThomaLloyd, dozvěděli konkrétní čísla, jak velký společenský přínos vznikl díky všem takovýmto projektům společnosti ThomasLloyd.

Posuďte sami, zda to stojí za zmínku:

  • vzniklo 14 000 nových pracovních míst v samotných elektrárnách a v zemědělství produkujícím biomasu pro tyto elektrárny
  • 1,3 milionu lidí získalo díky těmto projektům čistý zdroj elektrické energie
  • díky těmto obnovitelným zdrojům energie nevznikne ročně více než 185 tisíc tun CO2
  • vybudované elektrárny odkoupí ročně 610 tisíc tun odpadu ze sklizně od zemědělců a užitečně je využije jako své palivo

Jak vidíte, investice mohou být nejen výnosné, ale také společensky velmi přínosné.

Zaujalo vás toto investiční téma? Více informací o těchto i jiných druzích investic vám mohou poskytnout naši poradci. Působíme ve všech regionech České republiky, podívejte se na naše lidi ve vašem regionu.

Kompletní výprava Salve na sympoziu společnosti ThomasLloyd
Zástupci Salve Finance na sympoziu společnosti ThomasLloyd
Zástupci Salve Finance na sympoziu společnosti ThomasLloyd
Tématem bylo společensky odpovědné investování na rostoucích trzích asijské infrastruktury
Došlo i na dotazy a diskuzi s našimi poradci
Sympozium vedl Michael Sieg - zakladatel a ředitel společnosti ThomasLloyd
Sympozium vedl Michael Sieg - zakladatel a ředitel společnosti ThomasLloyd
Budoucnost zejména v investicích zaměřených na infrastrukturu
Společenský dopad již realizovaných projektů ThomasLloyd

Zaujal nebo pomohl vám náš článek, podělte se o něj s přáteli.