Během celého roku 2019 se naši štědří spolupracovníci a spolupracovnice skládali na finanční dar, který již řadu let pravidelně rozdáváme před Vánoci. 

 

Salve Vánoce opět ve znamení finančních darů

I v letošním roce jsme se rozhodli, že celkovou částku ve výši 138 tisíc Kč nedáme pouze jednomu potřebnému, ale rozdělíme náš dar mezi více osob či subjektů. Náš dar v letošním roce tedy poputuje k:

Dárkový šek Salve Finance 2019 pro FN Olomouc

1. Hemato-onkologickému oddělení 21B Fakultní nemocnice Olomouc (35 000 Kč)

Již tradičním adresátem našeho vánočního daru je toto oddělení FN Olomouc, na kterém se léčí děti s hemato-onkologickými onemocněními, kterými je například leukémie. Přejeme tímto pracovníkům tohoto oddělení mnoho vyléčených dětí a malým pacientům přejeme kompletní uzdravení a brzký návrat do běžného šťastného života.

 

Dárkový šek Salve Finance 2019 pro Zdravotní klauny

2. Projekt Zdravotní klaun (35 000 Kč)

Misí tohoto krásného projektu je „rozdávat radost a smích tam, kde se jich nedostává“, což se nám velmi líbí, a proto jsme se rozhodli zdravotní klauny podpořit v jejich činnosti finančním příspěvkem z naší sbírky. Děkujeme za Vaši skvělou práci a za to, že rozdáváte radost a smích těm, kteří to v danou chvíli opravdu hodně potřebují.  

 

Dárkový šek Salve Finance 2019 pro Jaroslava Koblihu s rodinou

3. panu Jaroslavu Koblihovi a jeho rodině (28 000 Kč)

Dobrý den, chtěla jsem Vám za nás moc poděkovat. Mám manžela již 20 měsíců v koma. Starám se o něj od dubna doma. Potřebuje 24-hodinovou péči. Peněžní dar od Vás mi hodně pomůže. A určitě mluvím i za mého muže, že moc děkujeme a velice si toho vážíme. S pozdravem Jitka Koblihová Chudomelová

 

Dárkový šek Salve Finance 2019 pro Davida Klimeše s rodinou

4. panu Davidu Klimešovi a jeho rodině (40 000 Kč)

David KlimešDavid ze Šumperka trpí dětskou mozkovou obrnou se spastickou formou a je ve svém životě plně odkázaný na pomoc své maminky. Darovanou finanční částku David využije na zakoupení rehabilitační pomůcky, tzv. ugulu, který mu umožní cvičení v závěsu. Díky tomuto závěsu může protáhnout svou páteř s těžkou skoliózou, uleví si při dýchání a může také aktivně procvičovat své svaly. A taky si tak trochu zalétá, jak nám sám popisuje ve svém děkovném dopise.  

 

Kdo přispěl?

Do sbírky se zapojili a na finančním daru se podíleli následující lidé z naší Salve rodiny:

Jana Ambrožová, Ivana Bělochová, Alena Denešová, Pavel Doubek, Jitka Dýčková, Robert Franc, Jitka Hájková, Milada Hluchá, Jan Holý, Lenka Janská, Hana Löbelová, Jaroslava Mangová, Michaela Martić, Petr Ocetník, Marek Podlaha, Jitka Provazová, Eduard Roba, Marek Rychlý, Martina Šimonková, Tomáš Veselý a majitel Salve Finance a.s. Petr Zapletal.

Děkujeme za pomoc.

Zaujal nebo pomohl vám náš článek, podělte se o něj s přáteli.