Zabezpečení majetku

aneb Neriskujte svou střechu nad hlavou

Nějaký majetek máme všichni. Někdo více, někdo méně, ale v podstatě všichni. Většina dospělých bydlí ve svém či pronajatém bytě, domě, mobilheimu… A když o něj přijdeme, dokáže nám to velmi nepříjemně zkomplikovat život. Zabezpečení majetku je, ač se to na první pohled nezdá, jedno z nejdůležitějších pojištění, které by měl člověk mít.

Můžeme jej rozdělit na pojištění staveb a domácnosti.

Pojištění
staveb

Do pojištění staveb zahrnujeme veškeré pevné stavební součásti domu nebo bytu – zdi, střecha, okna, dveře, technické rozvody včetně kotlů a klimatizací, podlahy, koupelny, zabudované kuchyňské linky atd.

Pojištění domu

Pojištění
domácnosti

Do pojištění domácnosti zase patří vše, co není pevně spojené se stavbou. Představíte-li si svůj dům nebo byt jako krabičku a otočíte-li ji vzhůru nohama, tak všechno, co vypadne, patří do pojištění domácnosti.

Pojištění domácnosti

U obou pojištění je zásadní správné nastavení pojistné částky. Při podpojištění se vystavujete riziku krácení vyplácené škody. Při nadhodnocení pojistné částky budete vyhazovat peníze za vysoké pojistné, protože pojišťovna vám stejně nevyplatí více, než je skutečná škoda.

Co Váš majetek ohrožuje?

Základem jsou vždy pojištění proti živlům. Některé pojišťovny mají kompletní živel včetně vodovodních škod v jednom balíčku, jinde musíte jednotlivě připojišťovat. Především je třeba dávat pozor na pojištění povodně/záplavy. Dále si můžete připojistit riziko odcizení, které je navázáno na správné zabezpečení. Další rizika často požadovaná jsou vandalismus, přepětí, poškození zateplené fasády zvířaty nebo atmosférické srážky.

Umí Vaše pojistka zavolat opraváře?

Rovněž asistence k pojištění majetku jsou dnes již velmi sofistikované. Nejen, že vám dokáží obstarat a zaplatit řemeslníka, když máte doma havárii nebo když si zabouchnete dveře, ale některé umí i zaplatit opravu porouchaného spotřebiče, kterému již skončila záruka nebo uhradit škodu za zneužitou identitu či účet při nakupování on-line.

 

Bez pojištění hazardujete

Nedílnou součástí pojištění majetku je občanská odpovědnost a odpovědnost z držby nemovitostí. Škodu můžete Vy nebo děti či zvířata způsobit dříve, než se nadějete. V souvislosti s novým občanským zákoníkem se množí případy, kdy poškození po viníkovi žádají obrovské částky k úhradě.  Být bez pojištění odpovědnosti na dostatečně vysokou pojistnou částkou je ekonomický hazard.

A co Vy? Kdy jste si naposledy prohlédli své pojištění majetku? Máte v něm vše, jak má být?

Jste pojištěni proti vlastním chybám a průšvihům?

Pokud ne, můžete si nechat své pojištění zkontrolovat naším poradcem.

TAK KLIKNĚTE SEM